Деталі групи Приватна

Global Moderators

Forum wide moderators

 

Список учасників

 • RE: Громада, що навчається

  Майже фінальна версія правил додатку. Якщо знайдете логічні помилки - пишіть тут. Орфографія і пунктуація читаються паралельно (тут краще не вказувати щоб не створювати зайвого інфошуму).

  Правила використання тематичного доповнення “Громада що навчається”.

  Підготовка до гри

  1. Замініть гекси (шестикутники) приватної власності крім Фонду Громади на оновлені.
  2. Візьміть 2 сценарії до стандартних.
  3. Візьміть 4 ролі до стандартних.
  4. Додайте карту мера №3а в колоду (використовується після карти №3).
  5. Викладіть на стіл 4 додаткові сині фішки.
  6. Додайте в банк гри зелені фішки навичок.
  7. Вилучіть з гри муніципальний обєкт Центр зайнятості.
  8. Вилучіть з гри карту №31 з колоди Інструментів розвитку громади.

  Ігровий процес

  Приватна власність

  • Замініть гекси (шестикутники) приватної власності на гекси, які дозволяють відкривати вакансії.
  • При цьому Фонд громади залишається в попередньому вигляді і механіка його використання не змінюється.
  • Крім того, у грі зявляється додатковий новий бізнес — Бізнес-школа. При здійсненні основних витрат на отримання послуг Бузнес-центру, гравець яких ходить отримує бонусну фішку навички (не більше 1 шт за раунд).

  Мер

  • Може відкрити вакансії в 4-х муніципальних обєктах: Сміттєпереробний завод, Коворкінг, Центр Громади, Центр освіти дорослих.
  • Може додатково працювати, використовуючи фішки навичок у Центрі освіти дорослих та у Бізнес-школі (дозволяється “викладацька” діяльність).

  Оберіть сценарій на гру

  • Додатково до стандартних ігрових сценаріїв додаток містить два спеціальні тематичні сценарії: “Громада-Смарт” (короткий ознайомчий на 2 раунди) і “Громада що навчається” (повний тематичний на 8 раундів).
  • Оберіть один сценарій на гру.

  Фішки навичок (зелені фішки)

  • У гру вводяться додаткові фішки — фішки навичок (зеленого кольору).
  • При додаванні 1 пункту будь-якої ігрової навички (комунікативна, проектна, фінансова, професійна) гравець отримує 1 зелену фішку, яку потім може використати для роботу на відкритих вакансіях.
  • Якщо в процесі підготовки до гри (пунки 1-18 з основних правил) гравці в той чи інший спосіб отримують прогрес по навичках — зелені фішки їх видаються за тими ж правилами (по 1 за кожен пункт будь-якої з 4-х навичок).

  Ринок праці (вакансії і працевлаштування)

  • Власник бізнесу може відкрити на своєму приватному об'єкті вакансію (на це витрачається енергія - “плата” за адміністрування персоналом) після чого він сам чи інший гравець може влаштуватись на роботу витрачаючи фішки навичок у кількості, яку вимагає відкрита вакансія (від 1 до 3).
  • Вакансія може бути відкритою власником бізнесу тільки під час 5 кроку другої фази у раунді (тобто під час власної індивідуальної активності, під час витрачання пунктів енергії).
  • Відкриті вакансії діють до кінця раунду, тому рекомендуємо враховувати кількість потенційних гравців-працівників, які фізично зможуть скористатись вакансією в поточному раунді.
  • Рішення про відкриття вакансій в муніципальних обєктах приймає Мер перед початком 2-ї фази кожного раунду (додаткова карта в колоді мера 3а). Вартість утримання муніципальних обєктів в яких відкрито вакансії, наприкінці раунду подвоюється.
  • Вакансії можна відкрити у наступних муніципальних обєктах: Смітєпереробний завод, Коворкінг, Центр Громади, Центр освіти дорослих.
  • Вартість утримання муніципального обєкту з відкритою вакансією зростає удвічі в поточному раунді (при розрахунку вартості утримання муніципальної власності — карта мера №6).
  • В одному раунді однією і тією ж вакансією може скористатись лише один гравець.
  • Перед початком кожного раунда, під час відновлення пугктів енергії, потрачені пункти вакансій повертаються в банк гри.
  • Після того як хтось відпраює у Центрі Освіти Дорослих — усі гравці отримують +1 зелену фішку.

  Дохід за роботту на відкритих вакансіях

  • За роботу на вакансії у приватному бізнесі дохід виплачується з банку гри власнику бізнесу, який відкрив вакансію. Після чого власник платить податки та розраховується з працівником відповідно до попередніх приватних домовленостей.
  • При роботі в муніципальних обєктах дохід з банку гри виплачується працівникові і податки він сплачує в місцевий бюджет.

  Пропуск раунду

  • За умови пропуску ходу у раунді, гравцеві нічого не виплачується і нічого не стягується. Усі доходи та витрати такий гравець здійснює за межами життя громади.
  • При цьому, бізнес такого гравця може працювати, якщо був зздалегідь переданий в управління комусь із “сусідів”.

  Додаток створено з метою просування ідеї важливості навчання впродовж життя, в тому числі шляхом створення та підтримки місцевих центрів освіти дорослих (ЦОД) як системних інституцій у цій сфері у кожній конкретній громаді.

  запощено в Додатки та розширення до Гри Світ Громад
 • RE: Громада, що навчається

  @Тетяна-Однорог

  1. Так, якщо це не потребую затрат енергії.
  2. Не зовсім зрозумів. На гексі все написано, навіщо оголошувати? Чи давати просто таку можливість меру без фіксованого заробітку? (в другосу випадку тут місце для чітерства, мер може оголосити надто велику суму і просто затягнути з банку гри купу грошей, що призведе до дизбалансу).
  3. Ще раз прорахую, але не факт 😉 коли надто "солодко" теж погано. Там логіка така, де була 1 енергія - там 2 зелені фішки крім Ділянки бо вона не дає пасивного доходу. Там де було 2 енергії - три зелені фішки.
  запощено в Додатки та розширення до Гри Світ Громад
 • RE: 100 перевірених способів знайти фінансування щоб купити собі гру Світ Громад... а може навіть кілька примірників

  № 6. Звернутись до депутата (депутатів) місцевої ради.
  Як показує досвід, якщо у вашій громаді є притомні депутати, ймовірність, що вони підтримають покупку такого інструменту (причому не обов'язково з власної кишені, а, наприклад, за рахунок якоїсь із програм розвитку) дуже висока.

  Якщо пртомних депутатів у вашій громаді немає - будьте обачні на наступних місцевих виборах.

  запощено в Загальний форум
 • RE: 100 способів заробляти завдяки грі Світ громад і своїй майстерності: генеруємо ідеї

  №16. Знайдіть собі партнерів-організаторів.
  Скоріш за все, у вашому населеному пункті чи в регіоні є якісь організації, чи люди, які більш-менш регулярно займаються організацією подій. Це можуть бути: коворкінги, хаби, публічні простори, молодіжні центри, бібліотеки, тренінгові центри, громадські організації та активісти і навіть кафе, паби, ресторани.

  Домовтесь щоб вам організували подію (гру) та залучили відвідувачів (у таких організаторів часто є досить добре пропрацьована клієнтура чи, принаймні, соціальний капітал і медійні канали).

  За такі послуги ви в середньому заплатите 40-50% від вартості квитка. З іншого боку, усі організаційні та промоційні зусилля будуть на таких партнерах. До того ж, за рахунок їхнього соціального капіталу, вартість квитка можу бути відчутно вищою ніж якщо робити все самому.

  запощено в Грай і процвітай: фінансово привабливі можливості для/від майстрів гри
 • RE: 100 перевірених способів знайти фінансування щоб купити собі гру Світ Громад... а може навіть кілька примірників

  № 5. Зареєструватись і взяти участь в одному з тематичних вебінарів від Світу Громад чи в якомусь із публічних заходів та отримати бонус, який часто націлений саме на спрощення купівлі гри Світ Громад.

  Актуальні події публікуються тут: https://www.facebook.com/pg/worldofcommunities/events/

  запощено в Загальний форум
 • RE: 100 перевірених способів знайти фінансування щоб купити собі гру Світ Громад... а може навіть кілька примірників

  № 4. Попросити в борг і віддати його, проводячи платні ігри. Буквально вчора представники однієї ГО так зробили і коробочка поїхала до них.

  Проста математика платної гри: навіть у маленьких громадах можна спокійно виставляти вартівсть квитка у 100 грн. Якщо ж додати до гри тематичності і практичної користі, помножити на власний соціальний капітал (який при регулярному проведенні ігр буде постійно зростати), то за досить короткий період часу ви помітите як до вас на ігри ходять і за значно вищими цінами.

  запощено в Загальний форум
 • RE: Громада, що навчається

  @Тетяна-Однорог резонно, натомість можна додати туди можливість для рецидиву - мовляв, якщо громада не піклується про ресоціалізацію таких людей - вони можуть знову накоїти злочинів (і, наприклад обікрасти когось із гравців).

  запощено в Додатки та розширення до Гри Світ Громад
 • RE: Формуємо програму з'їзду разом

  Отже, дуже попередньо виходить щось таке

  28 червня (пятниця)
  до 13:59 Приїзд, СПА-процедури, Експерименти та польові дослідження, Обід.
  14:00 Поселення
  15:00 Новини звідусіль (велике коло).
  16:00 "Розробка корпоративної книги Майстра Гри" (формат уточнюється)
  19:00 СПА-процедури
  22:00 Ніч фак-апів біля багаття.

  29 червня (субота)
  до 13:59 Сніданок, СПА-процедури, Експерименти та польові дослідження, Обід.
  14:00 "Як має виглядати третій реліз "Світ Громад: Complexity?" (формат уточнюється)
  20:00 Святкова вечеря.
  22:00 Ніч грошей біля багаття "Як заробляти на Світі Гормад".

  30 червня (неділя)
  до 13:59 Сніданок, СПА-процедури, Експерименти та польові дослідження. Обід. Відїзд.

  запощено в Підготовка до зїзду
 • RE: 100 способів заробляти завдяки грі Світ громад і своїй майстерності: генеруємо ідеї

  №14. Придумуйте та проводьте веселі чи/та тематичні ігри.

  Наприклад: чоловікам на 8-е березня зіграти у жіночі ролі.

  До речі, ще не пізно приєднатись до березневого флешмобу і швиденько організувати 8-березневу гру в жіночі ролі. Ось приклад: https://www.facebook.com/events/751763975224898/. А тому відразу...
  _

  №15. Кооперуйтесь і орагнізовуйте тематичні ігри в один час разом з майстрами з інших міст. Це полегшує і здешевлює маркетинг, при цьому додає додаткової цінності для учасників.

  запощено в Грай і процвітай: фінансово привабливі можливості для/від майстрів гри