Мер у грі • 1. Що може робити мер з грошима, якщо він не вправі відкривати приватний бізнес? Переїхати в будинок і все?
  Може комусь подарувати гроші)) Або зробити пожертву у Фонд громади!

  2. Якщо гравець став мером, то він отримує 1 додаткову енергію та +1 проекту навичку чи навичку не отримує? Не знаючи правильної відповіді на попереднє питання, виникає інше - якщо все ж таки він не отримує +1 проекту навичку, а у нього вона дорівнює "0", то виходить, що він може обрати лише одну з чотирьох карток (№29, 30, 31, 32)?
  Проектної навички він не отримує. Мер завжди витягує 1 картку Інструментів розвитку, але якщо він прокачує проектну навичку, то тоді в наступній свої каденції зможе витягувати на +1 (на одну більше) картку інструментів, і так за кожен пункт проектної навички.

  3. Якщо помирає мер, то відбуваються позачергові вибори чи він може сам вибрати хто закінчить раунд на посаді мера?
  Як домовитесь!

  4. Як мер відіграє свою обрану роль? На початку кола чи останнім відіграє спочатку роль,а потім як мер закриває раунд?
  Першим починає гру мер. Зачитує картки з Колоди мера по порядку. В картці №4 “Ходи гравців” написано: “Розпочинає гравець ліворуч від Вас”, тобто “відігрують роль” спочатку гравці, а потім мер. І вже після цього він закриває раунд.

  5. На що може витрачатися енергія мера?
  На прокачку навичок та на наднормову працю.

  6. Чи може мер змусити громаду придбати фонд громади?
  Фонд громади - це приватний об’єкт. Якщо мер доведе доцільність його купівлі , то хтось з гравців все ж таки придбає Фонд громади.

  7. Чи може мер ініціювати дострокове закінчення будівництва муніципального об’єкту?
  Не може!

  8. Чи може мер достроково за власним бажанням піти у відставку?
  Не може!

  9. Чи може МЕР понаднормово працювати? Я розумію, що може, це ж не бізнес. Правильно?
  Так

  10. Картка 3 з колоди "Інструменти розвитку громади". МЕР НЕ отримує +50Q за кожну приватну власність?
  Ні, в своїй каденції мер не отримує ніякого доходу від Приватної власності, навіть якщо він її придбав до того, як став мером.

  11. Чи можна бути мером та мати роль гравця (напр. фермера, пенсіонера.....) одночасно
  Так!

  12. В мера при обранні на посаду бізнес пропадає раніше придбаний? Чи може далі приносити дохід?
  Він залишається, але доходу не приносить.

  13. Якщо мер під час свого ходу дістає картку життєвих обставин про звільнення з роботи....він дограє цей раунд? чи відразу потрібно міняти?)))))))))))) тобто переобирати?)
  Він залишається мером на дотаціях)

  14. Чи може мер читати та обирати інструмент розвитку, необхідні на його думку, чи його просто треба витягувати із колоди, не дивлячись на зміст?
  Мер витягує ту кількість карток Інструментів, яка доступна (вона залежить від проектної навички мера + карти № 29,30,31,32), зачитує, радиться з громадою та обирає одну на раунд!

  15. Чи тягне мер життєву обставину, як житель громади, що крім мерства має свою роль?
  Так, витягує!

  **16. Якщо обирають мером учасника в якого індивідуальна ціль, наприклад-на кінець гри ви маєте магазин, то для того щоб досягти сценарію мер повинен придбати магазин, але він його не може нікому передати і він не отримує з нього доходу, він просто в нього є?
  За правилами гри мер не може придбати приватну власність поки він перебуває на посаді мера, а тому для того, щоб придбати гравцеві «Магазин» для досягнення індивідуальної цілі, він повинен відмовитись від посади мера, як мінімум на один раунд. І так мер не може використовувати приватну власність для отримання доходу, тому «Магазин» в нього просто є.

  17. Мер в першому ж раунді витягнув життєву обставину-ви втратили роботу й основний дохід. Я читала відповідь на це питання,що він на дотації. Ми оплатили допомогу по безробіттю та за два раунди мер поновився на роботі за рахунок професійної навички. Але якось виходить нелогічно: головна посадова особа місцевого самоврядування в громаді не може просто так втратити роботу. В житті це можливо висловлення йому недовіри та дострокове припинення повноважень. Тобто можливо необхідно було робити перевибори. Чи правильно ми робили?
  Якщо ви зробили перевибори, нічого страшного проти правил не зробили. Але втрата роботи і доходу стосуються до основної соціальної ролі гравця. У випадку з мером це може бути тимчасова непрацездатність, наприклад.

  18.Мер витягнув життєву обставину щодо отримання спадку. Він рандомним методом обрав ресторан. Як мер він не може отримувати ні активного доходу, ні доходу від продажі послуг. Чи може мер продати цей ресторан чи тільки передарити?**
  Мер може його або продати, або подарувати, або дати в користування на певний термін, або залишити собі, щоб було 😉 все залежить від індивідуальних домовленостей з гравцями.

  19. Чи має право мер, будучи підприємцем, у першому раунді гри скористатися бонусом, щоб відкрити бізнес? Якщо ні, то чи може він скористатися цим бонусом у другому раунді, якщо перестане бути мером?
  За правилами гри мер не має права купувати приватний бізнес та отримувати з нього дохід доки перебуває на посаді мера.
  Якщо за умовою бонус діє тільки в першому раунді, то і використати його можна тільки в першому раунді.
  Єдина можливість отримати для даного гравця бонус і відкрити бізнес зі знижкою – це не займати посаду мера, що найменше в першому раунді.

  20. Чи може мер будучи на посаді переїхати в будинок?
  Так

  22. Чи може мер поки він на посаді давати у користування комусь свій приватний бізнес?
  Так, але до того, як був призначений на посаду мера і почав свою офіційну діяльність у владі.

  23. . Де говориться про рівень компетенції?
  Якщо Ви маєте на увазі рівень компетентності гравців за ролями, то він залежить від прокачування чотирьох видів навичок вказаних на планшетці з роллю. Чим більше прокачані навички, тим вищий рівень компетентності гравця.
  24.Мер. Отже мером бути не вигідно бо ти не можеш розвивати власний бізнес. Нікому це не цікаво і гравці домовились по черзі по два раунди бути мером. І вони створили своє правило, мер якій мав кілька бізнесів, здавав свої бізнеси у оренду іншим гравцям на вигідних умовах і прибуток вони ділили, частину брав гравець, частину віддавав меру. Реалії нашого життя. Таким чином ми ніколи не подолаємо корупцію. Але інакше мером бути просто не вигідно. Чи можна було так робити? Поясніть будь ласка бо в правилах нема багато чого і через це гра викликає багато запитань та суперечок.
  Мер не може бути власником бізнесу перебуваючи на посаді і отримувати з нього дохід, проте подарувати або здати в оренду свій бізнес, придбаний до обрання на посаду, він може на будь яких умовах іншим гравцям згідно домовленості, правилами гри це не заборонено. Єдина умова, що це має відбуватись до обрання на посаду.


 • Masters II

  А от не знайшов відповідь на наступне питання:

  Чи може мер потратити енергію на придбання фонду громад?
  Простіше, чи має право мер придбати фонд громади? • @Олександр Не може! Фонд громади - це приватний об’єкт!


 • Masters II

  наскільки я розуміюсь

  • мер немає права купувати бізнес та отримувати прибуток з бізнесу
   -фонд громади це не бізнес
   -в правилах я не бачив заборони на будьякі дії з фондом.


 • @Олександр Тут цілком логічними є два підходи:

  • з одного бокуц Фонд Громади є приватним обєктом, а отже не може бути заснованим Мером під час його каденції (рештою, якщо подумати, то таке заснування в реальному житті теж може вважатись не однозначною дією з легким корупційним душком)
  • з іншого боку, в більшості випадків Фонд Громади є неприбутковою організацією...

  Мені здається, що цей момент можна віддати на відкуп Майстрам або навіть гравцям під час гри.


 • Masters II

  Якщо розглядати мера з душком то ми так нікуди не підемо.
  На мою думку, цікаво було б обговорити, а хто в громаді зацікавлений в виникненні фонду

  • мер, тому що фонд може дофінансовувати муніципальні об'єкти.
  • мешканці які мають ініціативу до реалізації суспільних проектів.
  • мешканці які хочуть досягнути цілі.
   До речі , а чому фонд фінансується лише з коштів громадян.Адже бюджетні кошти також можна заводити в фонд.